VideoNur
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Ok Takipli Kunut Duâsı 1 - Dersimiz Kur'an-ı Kerim - Furkan Diler

Öne Çıkan

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Bediüzzaman - Kategori: KURAN OKUMALARI
17 İzlenme

Açıklama

Hidayet Mektebi - http://www.hidayetmektebi.com

Kunut Duâsı 1 Anlamı :
-------------------------------------

ilâhî! Senden yardım, senden mağfiret, senden hidâyet dileriz. Sana iman ederiz, sana tevbe ederiz ve sana güveniriz. Bütün iyiliklerin için sana sena ederiz. Nimetlerin için sana şükrederiz. Seni inkâr etmeyiz. Sana isyan edenlerle ilişkimizi keseriz.

Kunut Duâları Okunduğu Yerler :
---------------------------------------------------

Vitir namazının üçüncü rekatında Fatiha ve sûre okunduktan sonra ayakta iken tekbir alınır, eller kaldırılır, eller yeniden bağlanır ve kunut duaları okunur. Kunutta meşhur duayı okumak ve Hz. Peygambere salavât getirmek sünnettir. Ancak genel anlamda uygun herhangi bir duayı okumak ve tekbir almak Ebû Hanîfe'ye göre vacib, Ebû Yusuf ve İmam Muhammed'e göre ise sünnettir.

İmam Şafiî ve İmam Mâlik’e göre, Kunut Duâları, sabah namazının farzında rükû ile secde arasında kıyam halinde okunur. Fakat, Ebu Hanîfe Hazretleri, kunut duasının farz namazlarda geçici bir süre için okunduğu ve daha sonra kaldırıldığı, bu nedenle vitir namazından başka bir namazda okunmayacağını söyler. Ancak bir fitne, belâ ve musîbet vuku bulduğu zamanlarda sabah namazının farzında da kunut okunabileceğini belirtmektedir.

#dersimizkuran #KunutDuâsı1 #KunutDuâları #Kunut #KunutDuâsı #FurkanDiler #hidayetmektebi #kuranöğren #kuranıkerim #dersimizkuranıkerim #kuran #dua #oktakipli

Dersimiz Kuran-ı Kerim - Ok Takipli Kunut Duâsı 1 - Furkan Diler

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS