VideoNur
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Hasan Şahin - Lâ râhate fî'd dünyâ !

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Bediüzzaman - Kategori: Kısa kısa
13 İzlenme

Açıklama

Hidayet Mektebi http://www.hidayetmektebi.com
Hasan Şahin 'in Hidayet Mektebi'nde 01.03.2018 tarihindeki Risale-i Nur Külliyatı Lem'alar 'dan "Üçüncü Lem'a" üzerine sohbetinden bir kısım.

Sohbetin Tamamı : https://youtu.be/n3zKIANNwso

Risale-i Nur Külliyatı | Lem'alar | Üçüncü Lem'a

İnsan, mahiyet-i câmiiyeti itibarıyla, mevcudatın hemen ekserîsiyle alâkadardır. Hem insanın mahiyet-i câmiasında hadsiz bir istidad-ı muhabbet derc edilmiştir.
Onun için, insan da umum mevcudata karşı bir muhabbet besliyor. Koca dünyayı bir hanesi gibi seviyor. Ebedî Cennete bahçesi gibi muhabbet ediyor. Halbuki, muhabbet ettiği mevcudat durmuyorlar, gidiyorlar. Firaktan daima azap çekiyor. Onun o hadsiz muhabbeti, hadsiz bir mânevî azaba medar oluyor.
O azabı çekmekte kabahat, kusur ona aittir. Çünkü kalbindeki hadsiz istidad-ı muhabbet, hadsiz bir cemâl-ı bâkiye mâlik bir Zâta tevcih etmek için verilmiş. O insan sûiistimal ederek o muhabbeti fâni mevcudata sarf ettiği cihetle kusur ediyor, kusurunun cezasını firâkın azabıyla çekiyor.

Hasan Şahin Sohbet - Risale-i Nur Sohbet - Hidayet Mektebi Sohbet

Hasan Şahin Lâ râhate fî'd dünyâ !

#HasanŞahin #sohbet #Lemalar #ÜçüncüLema #RisaleiNur #HidayetMektebi #islam #risaleinursohbet #yenisohbet #yeni #islamsohbet #akıl #mantık #bâki #muhabbet #azab #rahat

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS