VideoNur
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Abdullah Akbaş - Sözler - Otuz Birinci Söz - Mirac Risalesi

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

Sorry, only registred users can create playlists.
URL


Ekleme Tarihi by Bediüzzaman - Kategori: Hidayet Mektebi Sohbetler
12 İzlenme

Açıklama

Hidayet Mektebi http://www.hidayetmektebi.com
Abdullah Akbaş 'ın Hidayet Mektebi'nde 13.04.2018 tarihindeki Risale-i Nur Külliyatı Sözler 'den "Otuz Birinci Söz - Mirac Risalesi" üzerine sohbeti.

Risale-i Nur Külliyatı | Sözler | Otuz Birinci Söz - Mirac Risalesi

Mirac-ı Nebeviyeye (a.s.m.) dairdir

İHTAR: Mirac meselesi, erkân-ı imaniyenin usulünden sonra terettüp eden bir neticedir. Ve erkân-ı imaniyenin nurlarından medet alan bir nurdur. Erkân-ı imaniyeyi kabul etmeyen dinsiz mülhidlere karşı, elbette bizzat ispat edilmez. Çünkü, Allah'ı bilmeyen, Peygamberi tanımayan ve melâikeyi kabul etmeyen veya semâvâtın vücudunu inkâr eden adamlara Miracdan bahsedilmez; evvelâ o erkânı ispat etmek lâzım geliyor. Öyle ise, biz, Miracda istib'âd ile vesveseye düşen bir mü'mini muhatap ittihaz ederek, ona karşı serd-i kelâm edip ara sıra, makam-ı istimâda olan mülhidi nazara alıp serd-i kelâm edeceğiz. Bazı Sözlerde hakikat-i Miracın bir kısım lem'aları zikredilmiştir. İhvanlarımın ısrarıyla, ayrı ayrı o lem'aları hakikatin aslıyla birleştirmek ve kemâlât-ı Ahmediyenin (a.s.m.) cemâline birden bir âyine yapmak için, inayeti Allah'tan istedik.

Abdullah Akbaş Sohbet - Risale-i Nur Sohbet - Hidayet Mektebi Sohbet

#AbdullahAkbaş #sohbet #Sözler #OtuzBirinciSöz #RisaleiNur #HidayetMektebi #islam #risaleinursohbet #yenisohbet #yeni #yenivideo #islamsohbet #Mirac #MiracRisalesi #Peygamber #ilkgösterim

Yorum Yazın

Yorum yazmak için Giriş yap ya da Üye ol .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.
RSS